Brukardiskusjon:Melina F. I.

Frå Wikipedia – det frie oppslagsverket

[endre] sabotasjeoppskrift

Jeg vet om 2 smarte måter å lage trøbbel på wikipedia på. Ver glad jeg er for snill til å gjøre det:

1)ta for eksempel administrator Olve. Si at jeg lager en konto med stor I estedenfor l, dvs OIve. Så tar jeg og kopierer hele brukersiden til olve over på min nye vandalkonto. :-O DET kunne blitt trøbbel det!

2) En "bombesikker" metode, og gankse slem: du trenger: bærbar pc- bil- usperrede trådløse nettverk. Hvis du VIRKELIG går inn for å sabotere wikipedia og har skikkelige fritidsproblemer, kan du ha en bærbar pc med trådløst internett, og kjøre rundt og koble deg opp på diverse private usikrede nett, og sabotere derfra. Når du blir blokkert, kjører du bare videre og fortsetter der du slapp. SLik kan du holde på så lenge batteriet, bensinen og lysten er til stede. Og i tillegg får andre uskyldige brukerer skylda... usporty å gjøre. men slapp av, det gidder jeg ikke, dessuten har jeg ikke bærbar pc. :-P Yours sincerely- rodelero

Eg synest dette kan leggjast over på diskusjonsida til den kontoen det vart skrive frå. (Sokketeatersjefen leikar dum, datakunna hans er det nok ikkje noko i vegen med, han var kanskje til og med ein av dei fyrste som byrja med data i sin kommune.) --Jorunn 23:50, 29 november 2006 (CET)
har faktisk ikke så enormt med datakunnskap, men som sagt så har jeg fått lov å opprette ny konto fra samme ip-adresse hver gang, selv om jeg nettopp ble blokkert, og samtidig hadde blokkert ip-adresse.

Har lurt på hvorfor dette går selv, men tenkte at siden det går så går det jo, og tulla videre på unorsk wikki... Hva mente du med at jeg er den første i kommunen med data? Det har vært data i denne kommunen lengre enn jeg har levd... for øvrig en av landets største kommuner i innbygertall.


Det ovanståande er teke hit frå Samfunnshuset. --Jorunn 00:12, 30 november 2006 (CET)